3. března 2015

Mezinárodní ekumenická konference doktorandů teologie "Jednota v mnohosti"

Plakát (.pdf)

Fotopříloha (.pdf)

Závazná přihláška (.doc)

23. - 25. apríla 2015 sa uskutoční štvrtý ročník „putovnej“ ekumenickej medzinárodnej konferencie doktorandov a mladých vedeckých pracovníkov v oblasti teológie a príbuzných disciplín In pluribus unitas – Jednota v mnohosti – Unity in Diversity IV., ktorú v tomto roku organizujú doktorandi Evanjelickej bohosloveckej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave pod záštitou dekana doc. Ľubomíra Batku, Dr. theol.

Jedná sa o polytematickú konferenciu, ktorej cieľom je prezentovať výsledky aktuálneho výskumu jednotlivých doktorandov a mladých vedeckých pracovníkov, ako aj vytvárať platformu pre nadväzovanie partnerstiev medzi jednotlivými teologickými pracoviskami.

V prípade akýchkoľvek ďalších otázok nás môžete kedykoľvek kontaktovať (ideálne prostredníctvom oficiálnej e-mailovej adresy pre konferenciuinpluribusunitas@gmail.com). Všetky relevantné informácie ohľadom konferencie budú zverejňované aj na verejne dostupnej facebookovej stránke pre konferencie In pluribus unitas - www.facebook.com/inpluribusunitas.

JEDNOTA V MNOHOSTI – IN PLURIBUS UNITAS IV.

Termín konania konferencie

23. - 25. 4. 2015 (štvrtok - sobota)

Miesto konania konferencie

EBF UK Bratislava (úvodná časť programu, slávnostné otvorenie) a Stredná odborná škola vinársko-ovocinárska v Modre (ubytovanie v priestoroch študentského internátu + program v piatok a v sobotu)

Výstup konferencie

Ako už je dobrým zvykom, výstupom z konferencie bude recenzovaný zborník príspevkov, ktorý bude vydaný v tlačenej forme nakladateľstvom Univerzity Komenského v Bratislave.

Termín odovzdania prihlášok a zaslania abstraktov

Deadline pre podanie oficiálnych prihlášok na konferenciu je 31. 3. 2015.

Do tohto termínu Vás prosíme aj o zaslanie krátkych abstraktov príspevku (150-250 slov), a to v pôvodnom jazyku príspevku a aj v anglickom jazyku (nakoľko očakávame väčší počet účastníkov v anglickej sekcii). Dĺžka príspevku na konferencii: do 20 minút.

Informácie ohľadom príspevkov do zborníka

Odporúčaný rozsah 18 000 – 27 000 znakov (vrátane stručného anglického abstraktu, poznámok pod čiarou, bibliografie). Informácie o spôsobe citovania Vám zašleme v rámci ďalších informačných e-mailov).

Deadline na odovzdanie príspevkov: 30. jún 2015

Predpokladaný dátum tlače a distribúcie konferenčného zborníka: december 2015

Konferenčné jazyky

slovenský, český, anglický

Poplatky spojené s účasťou na konferencii

Konferenčný poplatok je stanovený na 39 €. Táto suma v sebe zahŕňa:

• doprava – transfer účastníkov konferencie univerzitným autobusom vo štvrtok večer z EBF UK v Bratislave do Modry a v sobotu popoludní z Modry na autobusovú a vlakovú stanicu do Bratislavy;

• ubytovanie – dve noci v priestoroch internátu SOŠ vinársko-ovocinárskej v Modre;

• stravovanie – plná penziu počas celého trvania konferencie (štvrtok – večera, piatok – raňajky, obed, večera + bonus – degustácia výborných miestnych vín spojená s odborným výkladom a občerstvením, sobota – raňajky, obed) a občerstvenie počas prestávok;

• náklady spojené s vydaním zborníka.

(pozn.: Nakoľko HTF UK a ETF UK v Prahe sa finančne spolupodieľajú na organizácii konferencie, doktorandi a MVP týchto fakúlt NEPLATIA konferenčný poplatok. Účastníkom z CMTF UP v Olomouci prepláca účasť na konferencii a cestovné náklady ich materská fakulta).

Cieľom našej konferencie je prezentácia výstupov výskumu doktorandov jednotlivých teologických pracovísk, ako aj sieťovanie a nadväzovanie partnerstiev medzi jednotlivcami ako aj ich vysielajúcimi inštitúciami.

Aj preto sa snažíme klásť dôraz na účasť v plnej dĺžke trvania konferencie! Prosíme Vás, aby ste rešpektovali túto skutočnosť.

Informácie o bohoslužobných možnostiach

Súčasťou oficiálneho programu konferencie bude aj spoločná ekumenická bohoslužba, na ktorú sú všetci účastníci konferencie srdečne pozvaní.