26. května 2015

UNIVERZITA KARLOVA V PRAZE a ČESKÁ TELEVIZE

si Vás dovolují srdečně pozvat na slavnostní předpremiéru televizního filmu JAN HUS

ve čtvrtek dne 28. května 2015 v 20:00 hodin

ve Velké aule historické budovy Karolina, Ovocný trh 3, Praha 1.

Počet míst je omezen – účast laskavě potvrďte na e-mail: rsvp@cuni.cz. VSTUP VOLNÝ

Jan Hus v exkluzivní předpremiéře pro Univerzitu Karlovu

Třídílný televizní fi lm o Janu Husovi je jedním z největších televizních projektů současné České televize nejen svou náročností, ale především svým významem. Spisovatelka Eva Kantůrková vede diváky příběhem mistra Jana Husa od počátku XV. století až ke kostnické hranici. Betlémský kazatel, jehož názory byly pro věřící nadějí i jistotou víry v Boha, nedokázal popřít sám sebe. Nemohl odvolat, co nekázal a nemohl odvolat ani to, co kázal. Byl pro církevní moc příliš nebezpečný. A proti církevní moci byli bezmocní i králové. Dne 6. července 1415 vzplála hranice, na níž byl ke kůlu přivázán Jan Hus. Muž, který zemřel v ohni, protože žil v pravdě. Muž, kterého církev ukrutnou smrtí umlčela, aby jej lidé citovali i po šesti stech letech. V exklusivní předpremiéře bude třetí díl fi lmové trilogie Jan Hus promítnut v prostorách pražského Karolina pro akademickou obec Univerzity Karlovy.

Režie: Jiří Svoboda, scénář: Eva Kantůrková, dramaturgie: Marča Arichteva, Jan Maxa, hlavní kameraman: Vladimír Smutný, hudba: Michael Kocáb, střih: Jan Mattlach, kreativní producent: Jan Maxa Hrají: Matěj Hádek, Milan Kňažko, Vladimír Javorský, Marika Šoposká, Michal Dlouhý, Jan Dolanský a další