7. září 2015

Vyhlášení soutěže v rámci Institucionálního plánu UK pro roky 2016–2018

Vyhlášení (.pdf)

Formulář (.xls)

Husitská teologická fakulta vyhlašuje vnitřní soutěž o podporu projektů v rámci Institucionálního plánu UK pro roky 2016–2018 v tematickém okruhu:

Podpora pedagogické práce akademických pracovníků a profilace a inovace studijních programů na úrovni předmětů / kurzů.

V tomto tematickém rámci je prioritou fakulty podpořit tvorbu ucelených studijních materiálů multimediálního i textového charakteru přístupných prostřednictvím internetu v systémech užívaných fakultou. Primární cílovou skupinou vytvořených výstupů budou studenti akreditovaných studijních programů fakulty.

Uchazeč se hlásí do soutěže předložením projektu zpracovaného na stanoveném formuláři. Předložený projekt může být jednoletý, dvouletý nebo tříletý, ale musí splňovat formální požadavky a rozpočtové podmínky uvedené níže, odpovídat tematickému okruhu a stanovit konkrétní a kontrolovatelné cíle realizovatelné do konce posledního roku řešení projektu. Protože tématem je profilace a inovace studijních programů, prostředky projektu nebudou primárně využity na vědeckou činnost.

Řešitel a spoluřešitel, odpovědnost řešitele

Řešitelem projektu může být pouze akademický pracovník Husitské teologické fakulty. V případě potřeby může mít řešitel spoluřešitele, kterým může být akademický pracovník fakulty, externí vyučující nebo student. Jeden akademický pracovník smí být řešitelem nebo spoluřešitelem pouze jednoho projektu.

Řešitel odpovídá za pravdivost a úplnost informací, za hospodárné a efektivní využití finančních prostředků v souladu s cíli projektu a za dodržení stanovených podmínek pro čerpání prostředků v jednotlivých položkách.

Řešitel je povinen ve stanovených termínech doložit průběh plnění projektu. Po ukončení projektu řešitel vypracuje závěrečnou zprávu s výkazem hospodaření.

Se mzdovými prostředky na řešení projektu disponuje fakulta a odměnu řešiteli a spoluřešiteli přizná na základě doložení postupu plnění cílů projektu. Pokud má být v souvislosti s plněním projektu vyplaceno stipendium studentovi fakulty, přizná fakulta na žádost řešitele účelové stipendium v souladu se stipendijním řádem.

Hodnotící komise a průběh soutěže

Projekty hodnotí členové hodnotící komise jmenovaní děkankou Husitské teologické fakulty. Členem hodnotící komise nemůže být osoba, která v některém soutěžním projektu figuruje jako řešitel nebo spoluřešitel.

Hodnotící komise nejprve projekty ohodnotí striktně podle kritérií stanovených v tomto vyhlášení. Poté posoudí jejich financovatelnost v rámci finančních limitů stanovených fakultě univerzitou pro tuto soutěž.

Hodnotící komise může jednotlivé řešitele požádat o doplnění nebo upřesnění některých údajů a může doporučit změny v zájmu lepšího využití prostředků (kupř. omezení duplicitních aktivit). V zájmu využití finančních limitů stanovených pro jednotlivé roky řešení může hodnotící komise doporučit úpravy rozpočtu nebo navrhnout řešiteli, jehož projekt v navrhovaném roce řešení není financovatelný, možnost financovat jej v dalších letech.

Formální požadavky na projekt

Projekt musí obsahovat:

• Název fakulty (ve formuláři předvyplněno).

• Název projektu.

• Tematický okruh (ve formuláři předvyplněno).

• Jméno řešitele, popřípadě spoluřešitele.

• Název a kód inovovaného předmětu / kurzu (dle Karolinky).

• Doba řešení projektu a harmonogram řešení.

• Stručný popis obsahu inovace a cílů projektu.

• Stručný popis činností vedoucích k naplnění cílů.

• Popis konkrétních kvantitativních nebo kvalitativních indikátorů realizace projektu.

• Finanční požadavky (u víceletých projektů rozdělené po jednotlivých letech).

Rozpočtové podmínky

Projekty musejí splňovat níže uvedené rozpočtové podmínky.

• Limit mzdových prostředků na jeden projekt je 50 tis. Kč (bez odvodů na SZP).

• Odvody na sociální a zdravotní pojištění činí 34% ze mzdových prostředků.

• Doporučený maximální rozpočtový limit pro jeden projekt je 80 tis. Kč.

• Prostředky nelze využít na úhradu cestovních nákladů.

• Celkový rozpočet projektu se zaokrouhluje na celé tisíce.

Pokud bude v rámci některého projektu plánována investice musí projekt obsahovat závazné rozdělení prostředků na investiční a neinvestiční (investiční prostředky jsou určeny k nákupu hmotného majetku v jednotkové ceně vyšší než 40 tis. Kč, nebo nehmotného majetku v ceně vyšší než 60 tis. Kč).

Kritéria pro hodnocení předložených projektů

Kritéria výběru projektů k financování jsou vyjádřená bodovým hodnocením v tabulce a zohledňují zejména tato hlediska:

• Míra záruk praktického využití výstupů (autorem je osoba, která inovovaný předmět fakticky pravidelně vyučuje).

• Vztah předmětu k realizaci akreditovaných studijních programů (povinný, nebo volitelný předmět; preference předmětů zkoušených u státních zkoušek).

• Udržitelnost výsledků (využití stávající infrastruktury fakulty nebo univerzity).

Kritérium

Počet bodů

Autorem výstupů je osoba, která předmět pravidelně vyučuje

Jedná se o povinný předmět

Jedná se o povinně volitelný předmět

Předmět je zkoušen u státních zkoušek

Projektový záměr je v souladu s prioritou fakulty

Projekt nevyžaduje novou infrastrukturu

Přiměřenost finančních nákladů

Odevzdání projektů na přiloženém formuláři do 25. 9. 2015 na adresu .

Vyhodnocení projektů a vyhlášení výsledků soutěže do 19. 10. 2015.

Termín podávání průběžných zpráv o průběhu řešení projektů a termín předložení závěrečných zpráv bude upřesněn.

V Praze, dne 7. 9. 2015

doc. ThDr. Kamila Veverková, Th.D.

děkanka