19. října 2015

Nabídka dlouhodobých stáží v rámci spolupráce Univerzity Karlovy s Českou televizí

Znáte svůj cíl, známe Váš start

Studentům posledních ročníků magisterského studia (čtvrtého/pátého ročníku) nebo prvních ročníků studia doktorského se otvírá možnost získání praxe napříč celou Českou televizí, která do svých studií v Praze, Brně a Ostravě přijme 18 studentů. Zájemci se mohou hlásit přes kariérní stránky ČT http://ceskatelevize.jobs.cz/, kde jsou vypsány jednotlivé pozice v oblastech techniky, zpravodajství, obchodu, programu, vývoje pořadů a programových formátů, lidských zdrojů, výroby (produkce), komunikace a vnějších vztahů, nových médií a marketingu.

Studium je na prvním místě – pracovní doba se Vám přizpůsobí!

Stážisté, kteří spolupracovali s Českou televizí v roce 2015, se s Vámi podělí o své zkušenosti na stránkách http://www.ctstart.ceskatelevize.cz/. Naleznete zde také ukázky jejich projektů, např. video reportáž z dílny studentů Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK pod vedením PhDr. Martina Lokšíka.

Mimo program dlouhodobých stáží je možné se i nadále zapojit do dalších projektů:

• Krátkodobé studentské stáže pro studenty všech ročníků všech programů. V průběhu celého roku.

• Diplomové práce – odborné vedení diplomových prací vybranými zaměstnanci ČT. V průběhu celého roku.

• Setkání vedení vysokých škol s vedením České televize. První čtvrtletí 2016.

• Filmový akcelerátor - pitching dosud nerealizovaných studentských hraných za účasti zástupců vysokých škol, vedení České televize a studentů. Výzva přelom roku 2015/16, realizace na jaře 2016.

• Studentský maraton – festival studentských filmů v rámci Letní filmové školy Uherské hradiště živě přenášený na České televizi. Výběr snímků na jaře 2016, realizace v červenci 2016.

• Podpora žánrových cvičení ve školním roce 2015/16.

• Podpora distribučních studentských filmů.

• Filmový magazín Průvan - měsíčník studentského filmu, vysílaný na ČT Art, uvádí pravidelně tvorbu všech filmových škol v České republice.