28. června 2024

Ocenění pro publikaci doc. Jiřího Pavlíka

V soutěži vysoce kvalitních monografií Univerzity Karlovy za rok 2024 se proděkan pro rozvoj doc. Jiří Pavlík z katedry biblistiky a judaistiky umístil s monografií Svatý Jan Chrysostomos: O kněžství na sdíleném 9. až 10. místě.

Hlavním cílem Soutěže je podpora autorů vysoce kvalitních monografií a jejich mateřských fakult či dalších univerzitních součástí. Soutěž vysoce kvalitních monografií tak svým charakterem doplňuje stávající systém přidělování institucionálních prostředků vysokým školám a jejich součástem. Hodnocení nejvýznamnějších monografií UK v daném období dvěma jedenáctičlennými odbornými komisemi (komise pro lékařské a přírodní vědy a komise pro humanitní a společenské vědy) tak jasně stanovuje standardy i úroveň náročnosti pro jednotlivé typy publikací, které si činí nárok být považovány za klíčové ve svých vědeckých oborech.

Seznam všech oceněných monografií v roce 2024

Soutěž se řídí opatřením rektora č. 14/2023 a mohou se jí zúčastnit fakulty a další součásti UK, kterým jsou v daném kalendářním roce v rámci rozpočtu rozdělovány prostředky institucionální podpory na dlouhodobý koncepční rozvoj. Nominované monografie jsou hodnoceny dvěma komisemi jmenovanými Vědeckou radou UK a to Komisí pro humanitní a společenské vědy a Komisí pro lékařské a přírodní vědy.