• Studium
  • Duchovní život na fakultě

Duchovní život na fakultě

Duchovní služba při HTF UK

Mgr. Filip Sedlák - spirituál

Tel.: 777 580 275

e-mail:


Úlohou spirituála je starat se o bohoslovce - studenty, kteří jsou rozhodnuti vstoupit do duchovenské služby či o ty, kteří o tom uvažují. Starat se o jejich duchovní formaci a vedení.

Duchovní služba spirituála je zde však nejen pro budoucí faráře, nýbrž pro všechny - věřící (křesťany i nekřesťany), hledající i nevěřící, studující všech oborů. Univerzitní studium je totiž po mnoha stránkách velmi náročné. Studenti i jejich blízcí (rodina, přátelé, partneři) mohou během něj prožívat náročné životní situace a zkoušky. Setkání se světem náboženství a studium teologie s sebou mohou přinést nové, neočekávané i rozporuplné zkušenosti, myšlenky či pochybnosti.


Náplní duchovní služby při HTF UK je zejména

  • duchovní vedení a podpora bohoslovců

  • podpora všech studentů při studiu a ve zkouškovém období

  • prostor pro vyslovení pochybností v životě víry

  • společná modlitba a duchovní rozhovor

  • správa studentského kostela, fakultní kaple a organizace bohoslužeb


Studentský kostel

Jako fakultní studentský kostel slouží Husův sbor na Vinohradech (Dykova 1, Praha 10), kde se v průběhu akademického roku, vždy ve středu v 19:00 setkávají předně studenti, pedagogové a příznivci HTF, ale i další, kteří hledají či ti, kteří nevydrží celý týden až do neděle, nebo naopak v neděli ráno nevstanou..., aby společně slavili bohoslužbu s kázáním a svátostí večeře Páně. Na těchto bohoslužbách slouží a kážou studenti, pedagogové i hosté napříč ekumenickým spektrem.

Web: www.hs-vinohrady.cz

FB: www.facebook.com/StudentskyKostelHTF


Fakultní kaple

Jako fakultní kaple k poledním krátkým (cca 20 minut) bohoslužbám Slova slouží prozatímně učebna/hudebna L306. Scházíme se zde každý všední den během akademického roku ve 12:00. Bohoslužby střídavě vedou studenti, pedagogové a duchovní.Poslední změna: 18. září 2018 09:48 
Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Husitská teologická fakulta

Univerzita Karlova

Pacovská 350/4

P.O.BOX 56

140 21 Praha 4


Telefonické spojení:

+420 222 539 200


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČ: 00216208  DIČ: CZ00216208Jak k nám