dodatečné přijímací řízení do 31. 7. 2020


Aktuality

Provoz fakulty o letních prázdninách

Během letních prázdnin omezují fakultní oddělení svou provozní dobu. Pokud plánujete návštěvu fakulty, předem se nové provozní době informujte.

Vyhlášení voleb do akademického senátu

Do pedagogické komory AS UK HTF budou zvoleni dva kandidáti, do studentské komory AS UK HTF budou zvoleni také dva kandidáti. Volební období senátorů je dvouleté.

Mimořádná pravidla pro organizaci studijních aktivit a provozu

Mimořádná pravidla pro organizaci studijních aktivit a provozu na Husitské teologické fakultě, platná od pondělí 1. 6. 2020.

Nový harmonogram akademického roku 2019/2020

V souvislosti s epidemií koronaviru a mimořádnými opatřeními vyhlášenými vládou a ministerstvy ČR byl stanoven nový Harmonogram akademického roku 2019/2020.

Opakování distanční výuky na podzim by bylo pro nové studenty rizikem

Proděkan pro rozvoj doc. Jiří Pavlík mluví v rozhovoru pro časopis iForum o výzvách a přínosech distanční výuky na Husitské teologické fakultě během nouzového stavu.

Duchovní inspirace hnutí Black Lives Matter

Mgr. Lenka Philippová z katedry religionistiky hovořila na Radiu Wave o spiritualitě afroamerické menšiny ve Spojených státech a o duchovní reflexi útlaku, který k její zkušenosti neodmyslitelně patří.

Výzva k účasti na konferenci

Husitská teologická fakulta ve spolupráci s Církví československou husitskou zve k aktivní účasti na připravované podzimní konferenci Husitské teologie v kontextu 100 let CČS(H). Call for papers.

Judaisté HTF UK v zahraniční kolektivní monografii o Písni písní

Dr. David Biernot a dr. Pavla Damohorská z Katedry biblistiky a judaistiky publikovali každý kapitolu v kolektivní monografii The Song of Songs Afresh: Perspectives on a Biblical Love Poem, kterou řídili prof. Stefan Fischer z Univerzity ve Vídni a Gavin Fernandes z Univerzity v Nottinghamu.

Zahraniční publikace našich akademiků

Hostující prof. Thomas R. Hatina na katedře biblistiky a judaistiky vydal čtvrtý díl své řady Biblical Interpretation in Early Christian Gospels. Kolektivní monografie obsahuje také kapitolu Jesus' Use of Scripture in Dialogues with the Jews od dr. Jiřího Lukeše z téže katedry.

Všechny aktuality >
Váš názor
Kontakty

Husitská teologická fakulta

Univerzita Karlova

Pacovská 350/4

P.O.BOX 56

140 21 Praha 4


Telefonické spojení:

+420 222 539 200


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČ: 00216208  DIČ: CZ00216208Jak k nám