Se zármutkem sděluji akademické obci, že dne 4. srpna 2022 zemřel po krátké těžké nemoci prof. Dr. Thomas Kothmann (1965-2022), profesor teologie na katedře náboženské pedagogiky a didaktiky vyučování náboženství Filozofické fakulty Univerzity v Regensburgu.

Prof. Kothmann spolupracoval v posledních 15 letech s naší fakultou a organizoval výměnné semináře mezi svými a našimi studenty. Každoročně se jich účastnilo okolo 30 z různých studijních programů.

V roce 2018 byl jmenován hostujícím profesorem HTF UK, každý rok k nám pravidelně přijížděl.

Zachováme mu světlou památku. RIP.


doc. Kamila Veverková, děkanka fakultyAktuality

Provoz fakulty o letních prázdninách

Během letních prázdnin mění fakultní oddělení svou provozní dobu. Pokud plánujete návštěvu fakulty, předem se o provozní době informujte.

Pomoc Ukrajině 2022

Prohlášení akademického senátu a děkanky HTF UK. Iniciativa akademické obce HTF UK a rozcestník státních a neziskových projektů na pomoc Ukrajině.

Moderní pravoslavný katechismus v češtině

Ústav východního křesťanství Husitské teologické fakulty Univerzity Karlovy se spolupodílel na vydání českého překladu moderního pravoslavného katechismu.

Rozhovor s absolventkou judaistiky a filozofie

Dr. Kamila Kopřivová vystupuje na sociálních sítích jako Rabínka v zácviku. V rozhovoru pro RadioZet.cz hovoří o svém studiu na fakultě a o přípravě na povolání první české rabínky.

Nový překlad výroků a příběhů pouštních otců

Doc. Jiří Pavlík z katedry biblistiky a judaistiky vydal u Benediktínského arciopatství sv. Vojtěcha a sv. Markéty svou novou knihu Apofthegmata: výroky a příběhy pouštních otců.

Nová kniha prof. Anny Hogenové

V nakladatelství Luboš Marek vychází publikace vedoucí katedry filozofie Husitské teologické fakulty prof. Anny Hogenové.

Monografie absolventky judaistiky

Dr. Petra Vladařová, autorka dokumentárního seriálu Hádanky domů života, vydala knihu analyzující vybrané židovské hřbitovy.

Vychází publikace o keltském křesťanství

Novou knihu o keltském křesťanství z pera doc. Gorazda Josefa Vopatrného, vedoucího Ústavu východního křesťanství, vydává Pavel Mervart.

Rozhovor s prof. Janem Blahoslavem Láškem

K výročí upálení Mistra Jana Husa poskytl emeritní děkan a církevní historik prof. Jan Blahoslav Lášek rozhovor pro Rádio Zet.

Všechny aktuality >
Váš názor
Kontakty

Husitská teologická fakulta

Univerzita Karlova

Pacovská 350/4

P.O.BOX 56

140 21 Praha 4


Telefon: +420 222 539 200


Otevírací doba fakulty:

v pracovní dny: 8:00–17:00


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČ: 00216208  DIČ: CZ00216208Jak k nám