10. srpna 2022

Ústav východního křesťanství Husitské teologické fakulty UK se spolupodílel na vydání českého překladu moderního pravoslavného katechismu.

Kniha Katechismus pravoslavného křesťana je krátkým průvodcem pravoslavnou vírou, napsaným živě a dostupně pro současného čtenáře. První oddíl knihy je věnován základním věroučným pravdám pravoslavné církve: učení o Bohu, o Ježíši Kristu, o Svatém Duchu, o církvi, o křtu a vzkříšení mrtvých. Druhý oddíl pojednává o morálních tématech, dále o deseti Božích přikázáních Starého zákona, o novozákonních blahoslavenstvích, o lásce k Bohu a k bližnímu, o takových pojmech, jako je hřích a pokání, a také se dotýká otázek rodinné etiky, výchovy dětí aj. Ve třetím oddíle se hovoří o svátostech a církevních obřadech, o modlitbě a bohoslužbě, o zařízení chrámu a o církevních svátcích.

Kniha bude užitečná a zajímavá pro každého, kdo chce získat znalosti o pravoslavné církvi a jejím učení, a také může sloužit jako příručka pro katechezi.

Autorem je v naší jazykové oblasti dobře známý metropolita Ilarion Alfejev, jehož knihy si již zde našly své čtenáře.

Otevírací doba fakulty:

pondělí až čtvrtek: 7:00–19:30