20. prosince 2022

Kolektivní monografie prof. Thomase Hatiny a dr. Jiřího Lukeše

Jako osmý svazek biblistické knižní série Studies in Cultural Contexts of the Bible nakladatelství BRILL vychází kolektivní monografie Social Memory Theory and Conceptions of Afterlife in Jewish and Christian Antiquity. Jejími editory jsou prof. Thomas Hatina, hostující profesor na katedře biblistiky a judaistiky HTF UK, a dr. Jiří Lukeš, odborný asistent téhož pracoviště. Oba se zabývají novozákonní hermeneutikou a teorií sociální paměti.

Publikace je výsledkem dlouhodobého společného badatelského zájmu akademiků Univerzity v Pasově, kanadské Trinity Western University a Husitské teologické fakulty Univerzity Karlovy. Téma kolektivní monografie odráží i zaměření mezinárodní konference Social Memory Theory and Conceptions of Afterlife in Early Judaism and Christianity, která proběhla na HTF UK ve dnech 16. a 17. května 2019.

Kromě prof. Thomase Hatiny a dr. Jiřího Lukeše přispěli svými kapitolami také doc. Jiří Janák, ředitel Českého egyptologického ústavu FF UK a docent katedry religionistiky HTF UK, prof. Sandra Huebenthal z Univerzity v Pasově, prof. Michael Sommer z Univerzity ve Frankfurtu, Mgr. David Cielontko, Ph.D. z katedry Nového zákona ETF UK a další.

Více informací u nakladatelství BRILL.