4. ledna 2023

Ohlédnutí za rokem 2022

Habilitační řízení dvou nových docentek

V roce 2022 úspěšně prošly habilitačním řízením dvě akademické pracovnice HTF UK:

Doc. ThDr. Pavla Damohorská, Th.D. z katedry biblistiky a judaistiky představila svou habilitační práci "Židovská modlitba za stát a jeho představitele a její vnímání v historickém a náboženském kontextu" habilitační přednáškou 23. února 2022.

Doc. PhDr. ThDr. Mgr. Noemi Bravená, Th.D., Ph.D. z katedry praktické teologie prezentovala svou habilitační práci "Teologie dětí – Vznik, definice, základy metodologie a oborové didaktiky" na zasedání vědecké rady 25. května 2022.

Obě docentky obdržely diplomy z rukou rektorky UK prof. MUDr. Mileny Králíčkové, Ph.D. ve velké aule Karolina dne 25. října 2022.

Otevření fakultní kaple

Dne 21. února 2022 byla slavnostně otevřena fakultní kaple, která byla budována od léta předchozího roku. Na slavnostním otevření kaple vystoupila děkanka fakulty doc. ThDr. Kamila Veverková, Ph.D. i architekt MgA. David Töpper, podle jehož návrhu byla kaple realizována. V rámci slavnostního otevření kaple proběhlo i její žehnání za účasti patriarchy CČSH ThDr. Tomáše Butty, Th.D., spirituála fakulty Mgr. Filipa Sedláka, Ph.D. a vedoucího katedry praktické teologie Mgr. Pavla Koláře, Th.D., M.T.S.

Vybudování dvou výtahů

V roce 2022 posílila fakulta výrazně svou bezbariérovou přístupnost. V levém křídle i v hlavní budově jsou nyní k dispozici výtahy, jejichž realizace se připravovala mnoho let. V levé budově jezdí výtah z přízemí do druhého a třetího patra. V hlavní budově pak z prvního patra až do patra čtvrtého.