17. července 2019

Katedra exegeze a biblické teologie, církevních dějin a křesťanských identit nabízí se začátkem zimního semestru 2019 na univerzitě v Pasově společně s týmem LEHRE+ Hochschuldidaktik pokročilý kurz k získání certifikátu v teologické didaktice.

Německá biskupská konference podporuje tento doškolovácí vzdělávací program.

Nabídka je zaměřena zejména pro učitele teologie, náboženské výchovy a náboženského studia z Německa, Rakouska, České republiky, Maďarska, Polska a Slovenska. Mají příležitost rozvinout své profesionální pochopeni jejích úloh a rozšířit hodnocení repertoáru chování.

V pozadí jejich příslušných teologických specializovaných kultur

• se mimo jiné pracuje na konceptu výuky,

• se odrážejí odborné otázky specifické pro jednotlivé předměty týkající se heterogenity,

• formy zkoušek jsou vypracována dle požadavku modulu,

• poznat formy evaluací a zpětnou vazbu

• reprezentovat možnost individuálního doprovodu a poradenství studentů.

Cílem certifikačního programu je profesionalizace učitelů v oblasti vysokoškolského vzdělávání a pastorální péče prostřednictvím rozvoje a rozšiřování jejich výukových, zkušebních a poradenských dovedností na základě teologicky citlivé univerzitní didaktiky. Další cíle jsou mezinárodní a interkonfesní výměna, reflexe a vytváření nových mediálních síť. Kurikulární certifikační program trvá tři semestry a zahrnuje celkem 60 pracovních jednotek (Jedná pracovní jednotka = 45 minut). Místo konání je univerzita v Pasově a seminární jazyk je němčina.

Další informace naleznete na stránce http://www.uni-passau.de/lehreplus/lehreplus-zertifikate-hochschullehre/zertifikat-theologische-didaktik.