• Aktuality

Aktuality


17. července 2019

Katedra exegeze a biblické teologie, církevních dějin a křesťanských identit nabízí se začátkem zimního semestru 2019 na univerzitě v Pasově společně s týmem LEHRE+ Hochschuldidaktik pokročilý kurz k získání certifikátu v teologické didaktice. 

Německá biskupská konference podporuje tento doškolovácí vzdělávací program.


Nabídka je zaměřena zejména pro učitele teologie, náboženské výchovy a náboženského studia z Německa, Rakouska, České republiky, Maďarska, Polska a Slovenska. Mají příležitost rozvinout své profesionální pochopeni jejích úloh a rozšířit hodnocení repertoáru chování.


V pozadí jejich příslušných teologických specializovaných kultur

  • se mimo jiné pracuje na konceptu výuky,

  • se odrážejí odborné otázky specifické pro jednotlivé předměty týkající se heterogenity,

  • formy zkoušek jsou vypracována dle požadavku modulu,

  • poznat formy evaluací a zpětnou vazbu 

  • reprezentovat možnost individuálního doprovodu a poradenství studentů.


Cílem certifikačního programu je profesionalizace učitelů v oblasti vysokoškolského vzdělávání a pastorální péče prostřednictvím rozvoje a rozšiřování jejich výukových, zkušebních a poradenských dovedností na základě teologicky citlivé univerzitní didaktiky. Další cíle jsou mezinárodní a interkonfesní výměna, reflexe a vytváření nových mediálních síť. Kurikulární certifikační program trvá tři semestry a zahrnuje celkem 60 pracovních jednotek (Jedná pracovní jednotka = 45 minut). Místo konání je univerzita v Pasově a seminární jazyk je němčina.


Další informace naleznete na stránce http://www.uni-passau.de/lehreplus/lehreplus-zertifikate-hochschullehre/zertifikat-theologische-didaktik.


Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Husitská teologická fakulta

Univerzita Karlova

Pacovská 350/4

P.O.BOX 56

140 21 Praha 4


Telefonické spojení:

+420 222 539 200


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČ: 00216208  DIČ: CZ00216208Jak k nám