1. listopadu 2019

Kreatos o.p.s. ve spolupráci s Husitskou teologickou fakultou Univerzity Karlovy Vás srdečně zvou na 7. ročník konference věnované arteterapii.

Vztah, láska a péče o duši v arteterapii a filosofii

Konference se koná 1. a 2. 11. 2019 v Malém sále Husitské teologické fakulty Univerzity Karlovy. Pacovská 350/4, 140 00 Praha 4

Sedmý ročník konference se obrací především k tematice mezilidských vztahů nahlížených v kontextu terapie (především kreativně-expresivních terapií) a filosofie, přičemž za jistá významná vodítka pro zkoumání mezilidské vztahovosti budou považovány láska a péče o duši. Vítány budou příspěvky, jež budou věnovány např. otázce vztahovovsti v teraputickém procesu, zaostří pozornost na téma lásky (storgé, erós, filia, agapé) či na souvislost lidského vztahu a filosoficky chápané péči o duši.

Předpokládané časové rozvržení konference:

• Pátek 1. 11. – 17:00 až 20:00, registrace bude probíhat od 16:30. (Malá aula HTF UK)

• Sobota 2. 11. – 9.00 až 13:00 (hlavní program), dílny (v případě zájmu) proběhnou odpoledne.

Vstupné dobrovolné. Vystavení osvědčení o účasti - 50 Kč. Kontakt na pořadatele: Miloslav Čedík - , Zbyněk Zicha ml. - Vztah, láska a péče o duši v arteterapii a filosofii Program konference konané dne 1. a 2. 11. 2019 v Malém sále HTF UK

Pátek od 17:00 do cca 20:00

• Úvodní slovo – PhDr. Zbyněk Zicha a Mgr. Zbyněk Zicha, Ph.D.

První blok: Rozhovor filosofie, umění a terapie.

• Péče o duši. Prof. PhDr. Anna Hogenová, CSc. (Husitská teologická fakulta Univerzity Karlovy)

• Tajomstvo umenia. Prof. PaedDr. Jaroslava Šicková-Fabrici, ak. sochařka, Ph.D. (Pedagogické fakultě Univerzity Komenského v Bratislavě)

• Diskuse

Druhý blok: Antropologické a psychologické kontexty terapie

• "Ecce homo" Hledání antropologických aspektů v práci arteterapeuta. PaedDr. Evžen Perout (Pedagogická fakulta Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích)

• Vztah Amora a Psyché jako obraz individuačního pohybu. MgA. Jana Zichová, Ph.D. (Provozně ekonomická fakulta České zemědělské univerzity)

• Diskuse a zakončení prvního dne.

Sobota od 9:00 do cca 13:00

Třetí blok: Láska a vztah v terapii a filosofii

• Láska k arteterapii – Ke kořenům arteterapie. PhDr. Zbyněk Zicha (Kreatos o.p.s.)

• LÁSKA - symbolika LÁSKY v arteterapii závislých osob. Mgr. Bc. Čermák Bedřich (Psychiatrická léčebna Červený Dvůr)

• Tělesný vývoj jako prekoncept vztahu a bydlo obsahu. MUDr. Radana Syrovátková, BCDMT (Husitská teologická fakulta Univerzity Karlovy)

• Eros v rytmu století… ThDr. Ing. Anna Müllerová (Husitská teologická fakulta Univerzity Karlovy)

• Láska, smrtelnost a otevřená duše. Mgr. Zbyněk Zicha, Ph.D. (Pedagogická fakulta Univerzity Karlovy)

• Závěrečná diskuse nad klíčovými tématy Upozornění: Program setkání se může změnit.