21. března 2020

Prosba o pomoc nemocnici Na Homolce

Vážené studentky, vážení studenti,

oslovuji Vás s velkou prosbou o pomoc zdravotnickému zařízení  - Nemocnici Na Homolce. Aktuální krizová  situace v souvislosti s šířením nemoci COVID-19 klade zásadně zvýšené nároky na provoz zdravotnických zařízení. Tato zařízení jsou nucena pro zvládání této vypjaté situace vytvářet personální zálohy k zajištění vlastní akceschopnosti a zachování nezbytných provozů.

Nabízí se možnost dobrovolnického působení studentů naší fakulty, kteří by se na těchto činnosti podíleli.Aktuálně se jedná o proškolení a připravenost k zajištění činnosti callcentra Nemocnice Na Homolce v případě výpadku stávajících zaměstnanců.

Studentům dobrovolníkům - oboru Sociální a charitativní práce a oboru Sociální pedagogiky - bude uznána praxe; studenti praxi dokumentují napsaným a potvrzeným deníkem z praxe v hodinové struktuře - formulář ke stažení je trvale na webu fakulty.

Kontakt: Mgr. Sylvie Stretti.

Děkuji Vám.

Kamila Veverková

děkanka

Prosba o pomoc Českému červenému kříži

Vážené studentky, vážení studenti, oboru Sociální a charitativní práce,

dovoluji si Vás poprosit o pomoc Českému červenému kříži.

Naše fakulta byla oslovena Ing. Smejkalem - velitelem ústředního krizového týmu Českého červeného kříže. Uvítají (nutně) naše studenty, a to oboru Sociální a charitativní práce, na přímou práci do terénu, převážně k cílové skupině seniorů.

Přímý odkaz: https://sites.google.com/view/dobrovolnik-covid19

Na webu je registrace a do kolonky komentář, naši studenti mají napsat poznámku: student z HTF UK, aby v databázi bylo zřetelně poznat, že se tedy jedná o naše studenty a budou již hned kontaktováni.

Důležité: Český červený kříž na svých webových stránkách uvádí, že zájem dobrovolníků násobně převyšuje počet potřebných. Prosím, nenechte se tím odradit, Český červený kříž má prioritní zájem o studenty oboru Sociální a charitativní práce z naší fakulty. Zmíněná kolonka - komentář - do kterého student napíše, že je z HTF UK bude pro organizátory směrodatná a budou naše studenty prioritně kontaktovat.

Studentům dobrovolníkům - bude uznána praxe; studenti praxi dokumentují napsaným a potvrzeným deníkem z praxe v hodinové struktuře - formulář ke stažení je trvale na webu fakulty.

Kontakt a koordinace: Dr. Monika Nová; email:

Děkuji Vám za Vaši pomoc v nelehké době.

Kamila Veverková

děkanka