Vyhlášení mimořádného stavu - opatření rektora

Tímto opatřením rektor vyhlašuje z důvodu nouzového stavu a nebezpečí ohrožujícího životy a zdraví na Univerzitě Karlově mimořádný stav, který trvá ode dne účinnosti tohoto opatření do odvolání, nejdéle však 60 dní. V době mimořádného stavu je možné postupovat podle čl. 66c až 66e Statutu Univerzity Karlovy.

Návody pro online výuku pomocí Microsoft Teams

Návody pro spuštění výuky pomocí programu Microsoft Teams. Stránka obsahuje odkaz na rektorátní návody a školení a zároveň vlastní fakultní videonávody.

Aktuální sdělení a nařízení - COVID-19

V reakci na poslední Usnesení vlády České republiky vyhlášená ze dne 12. 10. 2020 (zejm. usnesení vlády č. 1022, 1023 a 1027) sděluji na základě výsledků jednání krizového štábu UK následující.

Publikace v prestižním nakladatelství

Doc. Jiří Gebelt z katedry religionistiky

a dr. Marek Vinklát z katedry biblistiky

a judaistiky publikovali v prestižním nakladatelství de Gruyter v monografii

Coptica, Gnostica und Mandaica.

Magdalena Vytlačilová obdržela cenu Josefa Hlávky

ThDr. Magdalena Vytlačilová je nositelkou Ceny Josefa Hlávky za rok 2020, která je určena studentům a absolventům v bakalářském, magisterském nebo doktorském studiu, kteří prokázali výjimečné schopnosti a tvůrčí myšlení ve svém oboru.

Knihy a učebnice online

Národní knihovna a Moravská zemská knihovna opět zpřístupnily knihy online. Studenti a pedagogové Univerzity Karlovy se mohou přihlásit svým univerzitním osobním číslem a heslem. Pro přihlášení klikněte na tuto aktualitu.

Prof. Petr Čornej obdržel medaili za zásluhy

Prezident republiky Miloš Zeman se rozhodl u příležitosti řádového dne 28. října 2020 udělit prof. Petru Čornejovi medaili za zásluhy o stát v oblasti vědy, výchovy a školství.

Český červený kříž nabízí praxi našim studentům

Velitel ústředního krizového týmu Českého červeného kříže Ing. Richard Smejkal nabízí studentům HTF UK možnost přímé práce v terénu a ve zdravotnických zařízeních. Práce bude finančně ohodnocena a uznána jako praxe.

Grantová agentura Univerzity Karlovy vyhlásila 18. kolo soutěže

Přihlášky nových projektů lze podávat průběžně, a to počínaje dnem 7. října 2020. Lhůta pro podání přihlášek nových projektů na fakultě je stanovena na 6. listopadu 2020.

Všechny aktuality >

Otevírací doba fakulty: