Provoz fakulty o letních prázdninách

Během letních prázdnin mění fakultní oddělení svou provozní dobu. Pokud plánujete návštěvu fakulty, předem se o provozní době informujte.

1. července 2022

Pomoc Ukrajině 2022

Prohlášení akademického senátu a děkanky HTF UK. Iniciativa akademické obce HTF UK a rozcestník státních a neziskových projektů na pomoc Ukrajině.

14. března 2022

Moderní pravoslavný katechismus v češtině

Ústav východního křesťanství Husitské teologické fakulty Univerzity Karlovy se spolupodílel na vydání českého překladu moderního pravoslavného katechismu.

10. srpna 2022

Rozhovor s absolventkou judaistiky a filozofie

Dr. Kamila Kopřivová vystupuje na sociálních sítích jako Rabínka v zácviku. V rozhovoru pro RadioZet.cz hovoří o svém studiu na fakultě a o přípravě na povolání první české rabínky.

8. srpna 2022

Nový překlad výroků a příběhů pouštních otců

Doc. Jiří Pavlík z katedry biblistiky a judaistiky vydal u Benediktínského arciopatství sv. Vojtěcha a sv. Markéty svou novou knihu Apofthegmata: výroky a příběhy pouštních otců.

27. července 2022

Nová kniha prof. Anny Hogenové

V nakladatelství Luboš Marek vychází publikace vedoucí katedry filozofie Husitské teologické fakulty prof. Anny Hogenové.

16. července 2022

Monografie absolventky judaistiky

Dr. Petra Vladařová, autorka dokumentárního seriálu Hádanky domů života, vydala knihu analyzující vybrané židovské hřbitovy.

14. července 2022

Vychází publikace o keltském křesťanství

Novou knihu o keltském křesťanství z pera doc. Gorazda Josefa Vopatrného, vedoucího Ústavu východního křesťanství, vydává Pavel Mervart.

12. července 2022

Rozhovor s prof. Janem Blahoslavem Láškem

K výročí upálení Mistra Jana Husa poskytl emeritní děkan a církevní historik prof. Jan Blahoslav Lášek rozhovor pro Rádio Zet.

10. července 2022

Nová kniha absolventky religionistiky

V nakladatelství Luboš Marek vychází publikace Mgr. Lydie Medkové pojednávající o vztazích mezi církvemi a romskou komunitou za posledních 100 let.

8. července 2022

Otevírací doba fakulty: