Meziuniverzitní dohody

Meziuniverzitní dohody UK - krátkodobé studijní pobyty

Meziuniverzitní dohody Univerzity Karlovy nabízí studentům kromě tradičních jedno- a dvousemestrálních pobytů také krátkodobé stáže a letní jazykové kurzy. Máte-li zájem o vycestování v rámci těchto dohod, je třeba, abyste si nejdříve ověřili, zda je v dohodě s danou zahraniční univerzitou zakotvena možnost studentské mobility a zda je na této univerzitě Vámi studovaný obor zastoupen.

Podrobné informace k meziuniverzitním dohodám


Protože HTF UK participuje pouze na některých Meziuniverzitních dohodách, což lze zjistit po rozkliknutí podrobností u každé smlouvy zde.Finanční náročnost pobytu a možnosti financování


Student vyjíždějící v rámci meziuniverzitní dohody neplatí školné, veškeré další náklady (pojištění, vízum, cestovné a životní náklady), pokud není smlouvou stanoveno jinak, si hradí student sám.


Pokud nejsou pobyty stipendijní, můžete využít možnosti finanční podpory, a to ze strany Fondu Mobilit UK.Jak se přihlásit


1. Pravidelně jsou vyhlašována výběrová řízení, která se opakují každý rok.


 • Aktuální vyhlášení výběrových řízení jsou zveřejňována v aktuálních termínech zahraničního studia, ale také informace je rozesílána hromadným emailem v daném termínu (když zahraniční oddělení dostane informaci ohledně VŘ) přímo na studenta.

 • Je nutné řídit se termíny, které stanoví HT fakulta.

 • Pozor ale na to, že né vždy na všechny meziuniverzitní dohody, kde participuje HTF je vypsáno výběrové řízení.


2. Po vyhlášení výběrového řízení - výběr partnerské univerzity, veškeré dokumenty nahrát do online aplikace Meziuniverzitní dohody.

Manuál k aplikaci Meziuniverzitní dohody ke stažení zde.pdf.


Pokud není stanoveno ve výběrovém řízení jinak, je potřeba doložit tyto dokumenty v angličtině:

 • životopis (s aktuálními kontakty: e-mail, mobil)

 • motivační dopis

 • slovní popis konkrétního studijního plán na vybrané univerzitě, popřípadě názvy kurzů

 • doporučující dopis z katedry (vyučujícího)

 • výpis studijních výsledků za celé studium na VŠ (musí být ověřeno studijním nebo zahraničním oddělením včetně údaje o studijním průměru)***

 • doklad o jazykové způsobilosti

 • kopii pasu

 • souhlas se zpracováním osobních údajů

Pozn1. Veškeré dokumenty se do online aplikace ukládáji v .pdf (ostatní soubory se špatně zobrazuji)

Pozn2. Dokumenty - životopis, motivační dopis, popis studijního plán, GDPR - vše vlastnoručně podepsat.


***STUDENTI DOKTORSKÉHO STUDIA - Studenti doktorského studijního programu, kteří chtějí na partnerské univerzitě uskutečnit výzkumný pobyt, dodají k výběrovému řízení příslib vedení akademického pracovníka (tutora). Do studijního průměru může se doložit/uložit studijní průměr předchozího Mgr. studia a také výsledek dosavadního Ph.D. studia v rámci ukončených semestru – uvádí se „prospěl či neprospěl“.


3. Po uzávěrce přihlášek do online aplikace probíhá výběrové řízení na fakultě - po rozhodnutí komise, každý student obdrží rozhodnutí.


4. Nominovaní studenti fakultou jsou následně nominovaní do výběrového řízení na RUK (následná komunikace s koordinátorem z rektorátu UK).


UPOZORNĚNÍ - je zapotřebí než se přihlásíte nastudovat konkrétní podmínky týkající se přijímacího řízení na konkrétní univerzitě (přihlašování online, jaké jazykové certifikáty vyžadují, a další aktuální specifické požadavky pro aktuální rok).Poslední změna: 13. leden 2021 13:50 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Husitská teologická fakulta

Univerzita Karlova

Pacovská 350/4

P.O.BOX 56

140 21 Praha 4


Telefon: +420 222 539 200


Otevírací doba fakulty:

pondělí až čtvrtek: 7:00–19:30

pátek: 7:00-18:30


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČ: 00216208  DIČ: CZ00216208Jak k nám