Letní školy

Na této stránce naleznete přehled všech Letních škol pro rok 2024, které si pro vás letos jednotlivé fakulty a ústavy připravily, a to včetně termínů přihlášek a webových odkazů. Informace o letních školách jsou průběžně doplňovány.

Sledujte prosím aktuální situaci na stránkách Oddělení vědy naší fakulty nebo stránky jednotlivých škol a programů.Odborné přednášky z němčiny a letní školy od Česko-bavorské vysokoškolské agentury


Stipendijní programy na rok 2024:


- stipendia na kurzy němčiny a odborné letní školy v Bavorsku,

- stipendia na kurzy češtiny a odborné letní školy v ČR,

- stipendia na studijní a výzkumné pobyty v ČR,

- stipendia na stáže v ČR.

- o dalších odborných letních školách v němčině nebo angličtině naleznete informace na odkaze: přehled letních škol 2024.


O stipendia se mohou ucházet studenti, vědci a zaměstnanci českých veřejných VŠ do 26. 3. 2024 (poté až do vyčerpání stipendijních prostředků): https://www.btha.cz/cs/stipendia/jazykove-kurzy-a-letni-skoly-v-bavorsku 


Současně je nutné se individuálně přihlásit na vybraný kurz u pořádající vysoké školy. Více informací o letních školách, jazykových kurzech i studiu v Bavorsku a o stipendijní nabídce BTHA se můžete dozvědět na online akci "Za studiem do Bavorska", která se koná v úterý 27. 2. 2024 v 16 hod. na platformě Zoom. Pozvánky s přístupovým linkem viz: https://www.btha.cz/cs/.


Více informací viz www.btha.cz v rubrice "Stipendia".


Grantové programy na rok 2024:


- "Bilaterale Sommer-/Winterschulen 2024" - program podpory pro společné letní/zimní školy s účastí studentů z obou zemí (žádost podává bavorská VŠ)


- "Bayerisch-tschechische akademische Projekte 2024" - program podpory česko-bavorských akademických projektů, jako jsou např. konference, workshopy, krátkodobé výzkumné projekty nebo příprava větších mezinárodních projektů (žádost podává bavorská VŠ)


- "Mobilitätsbeihilfen Tschechien 2024" - příspěvky na studijní, přednáškové a vědecké pobyty v Bavorsku, resp. v České republice (žádost podává bavorská VŠ)


Více informací na www.btha.cz v rubrice "Granty".


Online letní vzdělávání od univerzity v Hamburgu během LS 2023/2024


Naše partnerská univerzita v Hamburgu zasílá nabídku online vzdělávání na nadcházející letní semestr! Všechny přednášky jsou zcela zdarma, stačí se jen přihlásit a účastnit se v daných termínech výuky. Jedná se o tři intenzivní jazykové kurzy, které začínají ještě před začátkem semestru a 5 semestrálních jazykových kurzů. Kurzy jsou zdarma! Studenti, kteří kurz absolvují a složí zkoušku, mohou získat za kurzy potvrzení (transcript) a 3-6 ECTS kreditů/za kurz!


Uzávěrka přihlášek je 16. února

a uzávěrka přihlášek na semestrální kurzy je 8. března.


Studenti, kteří se chtějí programu zúčastnit, mohou vyplnit přiloženou přihlášku a zaslat ji přímo koordinátorce Annice Johannsen . Kurzy budou probíhat v německém místním čase.


Požadavky pro zájemce:

Univerzita v Hamburgu potřebuje doklad o znalosti jazyka na požadované úrovni. Pokud takový doklad nemáte, můžete udělat online test NJ: https://daf.check.uni-hamburg.de/c-test/

AJ: https://www.cambridgeenglish.org/de/test-your-english/

nebo si udělat krátký test u některého z hostitelských lektorů. V takovém případě kontaktujte Anniku Johannsen, koordinátorku těchto kurzů.


Přehled kurzů naleznete v tomto souboru (formát Excel)


Odkaz na Anniku Johannsen:

https://www.uni-hamburg.de/en/internationales/studierende/outgoing/team-auslandsstudium.html


International Summer University August 2024


Je chystaný intenzivní letní výukový program německého jazyka pro začátečníky. Zdokonalte se v němčině a získejte nové přátele. Mezinárodní letní univerzita v Leuphaně nabízí jazykovou a jazykovou výuku a kulturní program, který vám pomůže naučit se německy za minimum času. Kromě toho je také tento letní program skvělou možností, jak se během léta seznámit dopředu s německým prostředím, pokud plánujete v průběhu svého dalšího studia, např. v rámci ostatních programů Eramus+, do Německa vycestovat.


- 4 týdenní jazykový kurz, včetně kulturního programu

- 25 hodin výuky týdne

- Určeno pro začátečníky (úroveň A1 a A2)

- Poplatek za účast: 710 euro (vč. Výukových materiálů)

- Ohodnoceno 5 ECTS kredity!

- Po dohodě na vyžádání je možnost zajistit ubytování

- Uvítací recepce a večeře na rozloučenou

- Historická prohlídka Lüneburgu s průvodcem

- Filmové večery

- Sportovní a jiné volnočasové aktivity

- Víkendové výlety si můžete objednat samostatně, např. výlet do Hamburku


Pro více informací navštivte stránky Leuphana University http://www.leuphana.de/isu-en


Poslední změna: 19. únor 2024 12:49 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Husitská teologická fakulta

Univerzita Karlova

Pacovská 350/4

P.O.BOX 56

140 21 Praha 4


Telefon: +420 222 539 200


Otevírací doba fakulty:

pondělí až čtvrtek: 7:00–19:30

pátek: 7:00–18:00


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČ: 00216208  DIČ: CZ00216208Jak k nám