Online výuka

Návody pro Microsoft Teams

Centrum pro podporu e-learningu vytvořilo speciální web, kde naleznete mnoho návodů a záznamů proběhlých školení. Na tento web se dostanete kliknutím na tento odkaz: dl.cuni.cz/ms-teams/

S největší pravděpodobností pro Vás bude zmíněný web dostačující a měl by odpovědět na většinu vašich otázek a problémů.


V případě nesrozumitelnosti návodů dostupných přes odkaz výše, připravil děkanát Husitské teologické fakulty následující krátké videonávody.


Přihlášení do Microsoft Office 365

Abychom mohli spustit aplikaci Microsoft Teams, je nutné se nejprve přihlásit na web office365.cuni.cz. Postup je velmi jednoduchý a není třeba se obávat nových registrací, nových hesel a účtů. Vše, co budete potřebovat, jsou údaje, kterými se přihlašujete do SISu a dalších univerzitních systémů (např. výplatní páska).


Pokud si heslo nepamatujete nebo vám nefunguje, obnovte si jej na https://ldapuser.cuni.cz/reset/search/. Pokud z nějakých důvodů nemůžete osobně navštívit výdejnu zaměstnaneckých průkazů, obraťte se na online poradnu.


Rektorátní návod v PDF je zde.


Fakultní videonávod pro PEDAGOGY je zde.


Fakultní videonávod pro STUDENTY i U3V je zde.

(obsahuje i návod, jak se připojit do týmu předmětu)


Seznam předmětů vyučovaných v LS přes MS Teams s přístupovými klíči - NOVINKA


POZOR: Aby se předměty zobrazovaly i studentům jiných fakult, je třeba se přihlašovat do nainstalované aplikace univerzálním přihlašovacím jménem, tedy osobní číslo@cuni.cz. Studenti jiných fakult často zbytečně zadávají @pedf.cuni.cz nebo @student.cuni.cz a omezují se tak pouze na předměty své domácí fakulty.


Spuštění Microsoft Teams

Po přihlášení se do Microsoft Office stačí kliknout na ikonku Microsoft Teams a vybrat si, zda chcete stáhnout aplikaci do počítače nebo používat webovou variantu přímo ve vašem internetovém prohlížeči. Webovou variantu doporučujeme spíše, jelikož není potřeba instalace a rozběhnete ji i na počítačích, kde jsou omezena uživatelská práva. Může se také stát, že Váš webový prohlížeč nebude umět webovou variantu spustit. Nainstalujte si proto novější prohlížeč, ozkoušené máme např. Firefox nebo Chrome. V případě potíží se obraťte na .


Pro pedagogy: založení třídy - POZOR ZMĚNA

Založené třídy (týmy) z minulého semestru můžeme ponechat pro výuku v semestru následujícím, jelikož složení přihlášených studentů se výrazně měnit nebude. Abychom Vám ulehčili práci, budeme nové třídy zakládat místo Vás a vstupní klíče do tříd (generované kódy) budeme studentům distribuovat také my. Prosíme Vás pouze o následující:


  1. podívejte se do této tabulky na všechny své předměty (řazeno abecedně)

  2. pokud u svého předmětu klíč již vidíte (3. a 4. sloupec), nemusíte nic dělat a v dalších krocích nepokračujte

  3. pokud u svého předmětu klíč nevidíte, pokračujte do tohoto formuláře


Fakultní videonávod z minulého semestru je zde.

Rektorátní návod v PDF pro založení třídy je zde.


Prezentace a výuka

Nejdůležitější funkcí třídy je online schůzka. Jedná se o videospojení, které znáte např. z internetového volání v aplikaci Skype. Schůzku spustíte v čase výuky tlačítkem Sejít se nebo dokonce můžete všechny své hodiny na přístí semestr dopředu naplánovat.


Rektorátní návod v PDF pro plánování přednášek a online přednášení je zde.


Fakultní videonávod pro zahájení výuky je zde.

Fakultní videonávod pro přizvání hostů do výuky je zde.

Poslední změna: 15. únor 2021 10:52 
Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Husitská teologická fakulta

Univerzita Karlova

Pacovská 350/4

P.O.BOX 56

140 21 Praha 4


Telefon: +420 222 539 200


Otevírací doba fakulty:

všední dny: 7:30–18:00


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČ: 00216208  DIČ: CZ00216208Jak k nám