• Události

Události

Milí kolegové a milí přátelé,


srdečně Vás zveme na další ročník mezinárodní religionistické Studentské vědecké konference, tentokrát pod záštitou Katedry religionistiky Husitské teologické fakulty Univerzity Karlovy. Konference se bude konat na zámku Strážovice v jihočeských Miroticích, a to od 7. do 9. června 2019.


Účast na SVK je skvělou příležitostí vyzkoušet si prezentaci výsledků vlastní práce v přátelském prostředí a získat zpětnou vazbu od kolegů i pedagogů napříč českými a slovenskými religionistickými pracovišti. Již tradičně pak konferenci zaštiťuje religionistický časopis Sacra, v němž je po skončení konference možno publikovat svůj příspěvek ve formě odborného článku.


Pokyny pro autory:

  • Aktivním účastníkem se může stát jakýkoli student bakalářského či magisterského studia, kombinovaného či prezenčního.

  • Akce je primárně určena pro studenty religionistiky, nicméně můžete se přihlásit i tehdy, studujete-li jiný obor. Předpokládáme však, že Váš příspěvek bude plně spadat do religionistického diskursu a jeho téma se bude týkat studia náboženství.

  • Prezentované příspěvky mohou, ale nemusí vycházet z bakalářských, diplomových či jiných ročníkových prací.

  • Zájemci o aktivní účast na konferenci mohou zasílat abstrakty svých příspěvků (v rozsahu max. 900 znaků) spolu se jménem, kontaktem, oborem a katedrou na adresu , a to do 10. května 2019.

  • Oproti předchozím ročníkům již není třeba zasílat příspěvek ve formátu článku/seminární práce – od letošního roku formát SVK odpovídá formátu běžných odborných konferencí. Na vlastní akci je pak třeba si připravit přednášku s prezentací v rozsahu 15-20 min.


Těšíme se na vás – a religionistice zdar!


Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Husitská teologická fakulta

Univerzita Karlova

Pacovská 350/4

P.O.BOX 56

140 21 Praha 4


Telefon: +420 222 539 200


Otevírací doba fakulty:

pondělí až čtvrtek: 7:00–19:30

pátek: 7:00–18:00


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČ: 00216208  DIČ: CZ00216208Jak k nám